MojAndroid

O bezpečnosti Androidu sa toho napísalo už veľa. Hoci je dnes tento systém v bezpečnosti na vysokej úrovni, stále sa nájdu aplikácie so škodlivým kódom, ktoré dokážu vytvoriť potenciálne nebezpečenstvo pre používateľa. Tie však už čoskoro budú odhalené špeciálnym skenerom malwaru od Googlu. Pôjde o súčasť funkcie “Verify Apps”, ktorá je v Androide dostupná aj dnes.

Náš tip
Podľa Google je problém s Android malwarom preháňaný

verify-apps

Funkcia Verify Apps dnes spĺňa jednoduchú úlohu – a to kontrolovanie aplikácií, ktoré si do svojho zariadenia nainštalujete či už z Obchodu Play alebo akoukoľvek inou cestou. Aplikácie sú však na malware kontrolované Googlom len jednorázovo, pričom na vzdialených serveroch Google aplikáciu rozloží spätne na kód, v ktorom hľadá škodlivé časti. Už teraz však Google pracuje na vylepšení svojej funkcie, ktorá by kontrolovala malware priebežne a aj na takých aplikáciách, ktoré sú už nainštalované. Takýmto skenovaním by sa dali vypátrať kódy s malwarom, ktoré by ste spustili napríklad vašim správaním v aplikácií alebo stiahnutím nejakého dodatočného balíčka, ktorý sa tvári ako doplnok pre hru. Cieľom vyhľadávacieho giganta je tak vytvoriť akýsi natívny antivírus, ktorý bude na pozadí strážiť vašu bezpečnosť.

Google chce novú funkciu sprístupniť v aktualizácii služby Google Play Services, ktorá by sa mala už čoskoro objaviť na všetkých Android zariadeniach s verziou systému Android 2.3 Gingerbread a vyššou.

Zdroj: PocketNow

28.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+