MojAndroid

Všetci vývojári aplikácií a hier, ktorí testujete svoje najnovšie výtvory na Android emulátore, máme pre vás výbornú správu. Google spravil niekoľko zmien, ktoré vás určite potešia a zefektívnia vašu prácu s týmto nástrojom.  Patria medzi ne najmä lepší výkon a podpora ďalších hardvérových komponentov, senzorov a multitouch funkcie.

Ukážka UI s vypnutou/zapnutou hardvérovou akceleráciou

Asi najviditeľnejšou funkciou novej verzie emulátora je podpora hardvérovej akcelerácie grafiky a podpora OpenGL ES 2.0, vďaka ktorej je možné plynulo testovať aj OpenGL hry. Ďalšou novinkou je podpora nových senzorov, ktoré sa zdieľajú z existujúceho Android zariadenia pomocou tetheringu. Google bude v budúcnosti pridávať aj podporu ďalších funkcií vrátane Bluetooth a NFC.

Ukážka nárastu výkonu pri využívaní CPU 

Novú verziu Android emulátora nájdete v najnovšej revízii nástrojov SDK pre Android, ktorú stiahnete na stránke developer.android.com.

10.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+