MojAndroid

Google vydal dnes najnovšiu beta verziu internetového prehliadača Chrome, pre mobilné zariadenia aj osobné počítače. Najvýraznejšou novinkou sa stala prednastavená podpora pre WebGL, ktorý je štandardom pre vykresľovanie interaktívnej 3D a 2D grafiky v prehliadači. WebGL je teraz automaticky povolený na všetkých mobilných zariadeniach, ktoré disponujú relatívne výkonným CPU, vrátané tých v Nexus 4 a Nexuse 7. Veľká podpora štandardu zo strany všetkých prehliadačov ako aj systému Android, by mohli postrčiť developerov, aby s ním začali experimentovať. Ak máte zariadenie kompatibilné s WebGL skúste toto demo.

chrome beta

 

Nový Chrome tiež prináša podporu pre dotykové gestá. Napríklad ťahom prsta v horizontálnom smere v mieste toolbaru môžete prepínať medzi otvorenými kartami a a vertikálnym gestom otvoríte pohľad na prepínanie kariet. Ďalšou novinkou je podpora pre Device Orientation API, ktoré umožňuje developerom získavať informácie o akcelerácii a rotácii mobilného zariadenia. Pridaná bola aj podpora pre MediaSource API, čo podľa Google povolilo adaptívny streaming a tzv. time-shifting živých streamov v mobilnom prehliadači.

Chrome Beta je možné do vašich Android zariadení stiahnuť kliknutím na nižšie uvedený widget.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google

 

 

23.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+