MojAndroid

Už začiatkom budúceho roka plánuje internetový gigant prepojiť profilové fotografie na sociálnej sieti Google+ s telefónnym číslom. Túto skutočnosť má spoločnosť využiť pri zobrazovaní fotografií používateľov pri volaniach na zariadeniach s Androidom. V praxi to znamená len toľko, že pri prichádzajúcom volaní sa automaticky zobrazí fotografia používateľa a to len na základe jeho telefónneho čísla. Nebudete ju tak musieť mať uloženú priamo v zariadení.

kontakty

Nová funkcia je úzko spätá s prepojením telefónneho čísla na Google+. Ak by ste sa báli o svoje súkromie a nechcete aby sa vaša fotografia zobrazovala pri volaní neznámym osobám, tak túto funkciu bude možné jednoducho deaktivovať. Navyše, nie pre každého bude táto funkcia automaticky aktivovaná. Je potrebné aby ste v nastaveniach Google+ mali k svojmu účtu priradené telefónne číslo. Ak budete chcieť zdieľanie profilovej fotografie deaktivovať, stačí vypnúť položku s názvomPomôžte ľuďom, ktorí majú vaše telefónne číslo, aby vás mohli vyhľadať v službách Google a spojiť sa s vami.” Novú funkciu má Google spustiť začiatkom budúceho roka.

Zdroj: Verge

6.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+