MojAndroid

Google sa vrámci služby Google Street View snaží nielen zmapovať všetky ulice po celom svete, ale aj historické pamiatky a miesta, kde sa väčšina z nás pravdepodobne nedostane. Už sme si mohli pozrieť Eiffelovú vežu v Paríži, zdevastované mesto Namie-machi pri Fukushime alebo aj pobrežie Bermúd alebo Galapág. Tentokrát však Google prináša kolekciu viac než 90000 panoramatických záberov chrámového komplexu Angkór Vat v Angkóre na severozápade Kambodže. Tieto miesta môžete poznať z rôznych filmov, ako napríklad Tomb Raider.

Google má vďaka využitiu technológie Street View možnosť sprístupniť používateľom rôzne miesta svetového dedičstva, kde patria aj najnovšie snímky Angkóru. Fotografie boli zachytené na viac než tisícke historických miest, vrátane chrámu Bayon alebo známeho The Churning of the Sea of Milk. Kultúrny inštitút Googlu tiež pracuje na obsahu v sekcii World Wonders, kde sa dozviete ďalšie informácie o kultúre v tejto oblasti. Pozrieť si môžete novodobé ilustrácie zobrazujúce každodenný život v Angkóre, fotografie z polovice 20. storočia alebo zbierku sochárskeho umenia.

Komplex v Angkóre môžete preskúmať na Google mapách kliknutím na tento odkaz

Zdroj: androidauthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+