MojAndroid

Funkciu Google Street View určite veľmi dobre poznáte. Ide o nástroj, ktorý vám v prostredí Google Máp umožní sledovať okolie z hľadiska 3D panorámy. Tú v obciach, mestách, na cestách, ale aj prírodných pamiatkach vytvára špeciálne Google Auto s potrebnou foto technikou. Toto auto sa teraz vracia na Slovensko, aby lepšie zdokumentovalo najmä cesty spájajúce slovenské mestá.

Už niekoľko rokov nájdete službu Google Street View v mnohých väčších aj menších slovenských mestách. Nie je žiadnou zvláštnosťou, že sa takto môžete pozrieť aj na váš dom či bytovku. Návrat Google Street View auta na Slovensko má za úlohu aktualizovať lokálne snímky z ciest a ponúknuť tak presnejšie informácie o smerových tabuliach a ďalších označeniach pri cestách.

„Infraštruktúra sa neustále vyvíja, mestá rastú, ulice sa menia. Na uľahčenie orientácie našim používateľom a jednoduchšie plánovanie ich ciest musíme pravidelne aktualizovať naše údaje,“ priblížila Alžbeta Houzarová, PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko, dôvod, prečo budeme môcť znova zahliadnuť vozidlo Google Street View na našich cestách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
13.6.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+