MojAndroid

Android tablety mnohých výrobcov žali pred rokmi úspechy ako doplnkové zariadenia určené predovšetkým na prácu a zábavu. S príchodom väčších uhlopriečok smartfónov však svoj význam začali strácať.

V minulých dňoch sme boli svedkami chvíľkového zmiznutia sekcie tabletov aj z menu oficiálnej stránky OS Android android.com. Špekulácie predpokladali, že ju odstránil ju samotný Google, čo by len podčiarkovalo fakt, že éra tabletov je na ústupe.

Po mnohých internetových  dohadoch o tom, či a prečo Android tablety skončili sa ozvali aj zástupcovia Googlu, ktorí tvrdili, že “za zmiznutím kategórie tabletov stojí chyba, ktorá sa stala počas aktualizácie internetovej stránky”.

Ak navštívite oficiálnu stránku Androidu, v pravom hornom rohu nájdete okrem tradičných smartfónov a wearables zase aj sekciu tabletov. Stránka však zobrazuje tablety, ktoré boli predstavené ešte v roku 2015.  Konkrétne ide o modely Nvidia Shield Tablet K1, Samsung Galaxy Tab S2 a Sony Xperia Z4 tablet.

Aj keď spoločnosť Google trvá na tom, že šlo o omyl a generácia tabletov s OS Android nevymiera, každý fanúšik technológií uzná, že tablety sú na ústupe. Je otázne, prečo sa tablety s OS Android nikdy skutočne nepriblížili konkurenčným iPadom. Možno polemizovať o tom, či to bolo v dôsledku slabej podpory, nastavenia trhu alebo len nedostatočnou pozornosťou samotných výrobcov. Svoj potenciál nenaplnili ani tablety zo série Nexus, neskôr z modelovej rady Pixel. Posledným tabletom, ktorý predstavil Google bol ešte v októbri 2015 Pixel C. Zariadenie veľa úspechu nezožalo a s premrštenou cenovkou ani nemohlo. Z oficiálneho obchodu bol Pixel C stiahnutý minulý rok v decembri. Jeho nástupca je v nedohľadne.

Sú pre vás tablety s OS Android ešte stále zaujímavými zariadeniami?

5.6.2018
Zdroj: Liliputing

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+