MojAndroid

Google nový Android určený pre automobily po prvýkrát predstavil v lete na developerskej konferencii Google I/O. Tvorca Androidu mu však na tomto podujatí nevenoval až takú pozornosť a okrem niekoľkých ukážok toho, ako bude nový systém fungovať sme sa veľa detailov nedozvedeli. Najnovší update na stránke Developer.Android.com priniesol aspoň niekoľko ďalších snímkov toho, ako by mal Android v automobiloch vyzerať. 

Na screenshotoch môžeme vidieť launcher a hudobný prehrávač Google Music a niekoľko ďalších ponúk zo systému. Celé prostredie je vzhľadom na použitie v automobiloch čo najjednoduchšie. Používateľa nezaťažuje zbytočnými interakciami s prostredím a používa veľké tlačidlá, čo ma prispieť k bezpečnosti pri jazde. Spodný panel by mal fungovať ako kombinácia notifikačného centra a akčného menu, z ktorého budú mať používatelia prístup k navigácii, telefónu, hudobnému prehrávaču, speedometru či ďalším aplikáciam. Prostredie je doplnené o tlačidlo pre spustenie hlasového asistenta Google Now a informácie o kapacite batérie, či sile signálu pripojeného smartfónu. Prepínanie medzi nočným a denným režimom sa realizuje automaticky.

android auto_2

Android v automobiloch má fungovať podobne ako Android Wear na hodinkách. K využitiu všetkých funkcií tak budete potrebovať pripojiť smartfón, z ktorého sa budú načítavať aplikácie a ďalšie informácie. Rovnako aj aplikácie by mali byť len akýmisi spoločníkmi plnohodnotných verzií na smartfóne a vývojári budú môcť ich prostredie upravovať len minimálne. Zmeniť budú môcť napríklad logo, farbu pozadia a obrázky, zvyšok je však daný samotným operačným systémom.

android auto_5
Denný vs. nočný režim

android auto_4

Google odporúča použiť nový systém určený pre automobily na displejoch, ktorých uhlopriečka by ideálne mala byť približne 7 palcov, podobne ako je tomu na Nexuse 7. Na Android aute momentálne pracuje viacero výrobcov, vrátane GM, Fordu, Chrysleru, Audi, Volkswagenu, Hondy, Hyundai, Nissanu a Volva. Prvé modely s týmto systémom sa objavia pravdepodobne niekedy na konci tohto roka, prípadne v prvej polovicu roku 2015.

Zdroj: Androidpolice

29.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+