MojAndroid

Google predstavil podvodné panoramatické zobrazovanie v rámci funkcie Street View ešte v roku 2012, odkedy boli nové miesta na preskúmanie pridávané len sporadicky. Vďaka spolupráci s Catalin Seaview Survey sa projekt posunul o krok ďalej vďaka špeciálnym podvodným fotoaparátom, ktoré zachytávajú panoramatické zábery pod hladinou mora. Tím potápačov zachytáva 3000 až 4000 snímok pri  každom ponorení, ktorých je denne hneď niekoľko. Takýmto spôsobom boli zmapované útesy na Filipínach či Havaji a zmapované sú aj miesta pri pobreží Bermúd alebo Galapág.

catlin-seaview-survey

Medzi najnovšie príspevky, ktoré boli dnes zverejnené patria tieto miesta: Larvotto Marine Reserve, MonacoRoche Saint NicolasSanta Rosa Wall, Cozumel, MexicoSian Ka’an, Mexico UNESCO World Heritage SiteColumbia Deep, CozumelWhale Sharks at Isla Contoy, Mexico a San Francisco Shoreline. Podsledné miesto bolo zachytené nad hladinou mora využitím autonómneho armádneho robota WAM-V USV robot, na ktorý Google pripevnil svoju panoramatickú hlavu. Zmapované bolo aj podvodné múzeum v Mexiku, ktoré si môžete pozrieť na tomto odkaze – The Underwater Museum of Isla Mujeres, Mexico.

podvodne muzeum google mapy

Zdroj: techcrunch

26.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • “podvodne street view fotografie” :D v prvom momente ma napadlo ze fotky nie su prave :)

  • MichalChovanak

   Už som to pre istotu vymenil za podmorské :-)

 • santa777

  podvodné som si predstavil ako klamlivé a nie fotené pod vodou :-D

 • Luke Malatinsky

  keby tak zosnimali aj Titanic… to by bola pecka

+