MojAndroid

Viaceré zdroje uvádzajú, že Google v posledných rokoch podporil niekoľko startupov svojich bývalých zamestnancov. Ide napríklad o sieť Hello, za ktorou stojí Orkut Büyükkökten. Je to bývalý produktový manažér Google a zároveň nie je na podobnom poli nováčikom. Založil totiž Orkut, niekdajšiu najväčšiu sociálnu sieť v Brazílii a Indii. Táto sociálna sieť si však ďalej svoje miesto neprebojovala a v roku 2014 s ňou Google ako podporovateľ skončil. Hello oficiálne nie je časťou Google, ale Google do nej investoval.

Bol to iba jeden z prípadov, no ako sme už spomínali, Google sa vraj snaží zachovávať si blízky vzťah so svojimi bývalými zamestnancami aj takýmto spôsobom finančnej podpory. Ako inak, predstavuje to pre Google výhodu – majú tak “prsty” v rôznych zaujímavých projektoch a zároveň vedia o veciach, ktoré sa v Sillicon Valley dejú. Hoci sa zatiaľ kompetentní ľudia z vyhľadávacieho gigantu k tejto téme nevyjadrili, k dispozícii sú “zdroje blízke Googlu” hovoriace aj o sumách. Nejedná sa o malé peniaze, no na druhej strane vraj spolu nemala googlácka podpora presiahnuť 10 miliónov dolárov.

Zdroj: recode.net

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+