MojAndroid

Google aj tento rok udelí ceny v kategórii nezávislých tvorcov hier Google Play Indie Games v rámci európskeho kontinentu a ešte predtým zverejnil 20 finalistov. Tí boli vybraní z pomedzi talentovaných vývojárov z viac ako 30 krajín. Záverečné udeľovanie sa uskutoční v priestoroch Saatchi galérie v Londýne 13. februára 2018.

Medzi finalistov sa dostala taktiež hra od slovenských tvorcov Blue Brain Games s.r.o. s názvom The House of Da Vinci. V tejto logickej 3D adventúre riešite mechanické hlavolamy, objavujete skryté objekty, prechádzate miestnosťami a ponorite sa do autentickej renesančnej atmosféry. Musíte použiť všetky mozgové bunky, aby ste zistili, čo stojí za zmiznutím vášho majstra Leonarda. Najviac hier má medzi finalistami Francúzsko a Veľká Británia, obaja po troch tituloch. Finalisti získajú možnosť zúčastniť sa na udeľovaní cien v Londýne, okrem toho dostanú telefón Pixel 2 a ich hra bude mesiac vyznačená v Indie kategórii v Google Play.

Celý zoznam finalistov:

– Planet of Mine (France)
– Bridge Constructor Portal (Austria)
– Bury Me, My Love (France)
– Captain Tom Galactic Traveler (France)
– Core (Russia)
– Flat Pack (United Kingdom)
– Fern Flower (Poland)
– I Love Hue (United Kingdom)
– Jodeo (Turkey)
– KAMI 2 (United Kingdom)
– Kensho (Russia)
– No More Buttons (Norway)
– Old Man’s Journey (Austria)
– Radium 2 (Germany)
– The Big Journey (Ukraine)
– The House of Da Vinci (Slovakia)
– The Office Quest (Israel)
– Unbalance (Turkey)
– Undervault (Ukraine)
– Yellow (Belgium)

Zdroj: AndroidCommunity

17.1.2018
 • Libor

  House of Da Vinci mám odohraný takmer celý a určite stojí za to ju zakúpiť . Dosť sa podobá na legendárnu a ocenenú hru : The Room – ktorá má už tretie pokračovanie a musím uznať že je to neskutočne zážitok hrať . Klobúk dole pred tak šikovnými vyvojarmi ako sú Blue Brain Games a vôbec sa nebudem čudoval ak získajú prvé miesto GP- Indie Games.

 • Zapp Brannigan

  Gratulujem k postupu do finale :) Radost vidiet ze mame zeliezko v ohni a sikovnych ludi

  • username

   tolko radosti jak ked cesi vyhrali nagano…..

+