MojAndroid

Väčší z dvojice nových Pixel smartfónov sa ešte na trhu poriadne ani neohrial a šikovní odborníci na opravu smartfónov z iFixit už stihli novinku rozobrať. Táto recenzia ukázala, že veľa komponentov sa dá jednoducho vymeniť aj doma, avšak neskúsení ľudia by sa o to ani v tomto prípade nemali pokúšať.

iFixit zistil, že niektoré komponenty, ako napríklad predná selfie kamera, mikrofón, USB-C konektor a pár ďalších komponentov môžete bez problémov zo základnej dosky odstrániť aj sami. V prípade poškodenia bude oprava komponentov dostupnejšia a bude stáť menej. Takisto aj batéria sa dá ľahko vymeniť, ak by ste boli po nejakom čase nespokojní s výdržou alebo by prestala fungovať.

Google Pixel XL iFixit

iFixit ohodnotilo opravu Google Pixel XL na 6 bodov z možných 10. Medzi plusy zaradilo práve spomínanú modularitu komponentov a ľahkú výmenu batérie. Nevýhodou bol postup otvorenia, ktorý vyžadoval “vypáčenie” tenkého AMOLED displeja. Ak sa vám to nepodarí, pravdepodobne si vážne poškodíte mobil.

Google Pixel XL iFixit

iFixit prišiel na veľmi zaujímavú vec. Aj keď obidva Pixely vyrába taiwanské HTC, vo vnútornostiach nenájdeme moc dôkazov, ktoré by potvrdzovali HTC ako výrobcu hardvéru. Google celé zariadenia navrhoval sám, využil komponenty od Samsungu, Qualcommu, Sony a ostatných. Jediné, čo bolo od HTC, bola batéria, ktorá mala 13,28 Wh. Pre porovnanie, iPhone 7 Plus má 11,1 Wh batériu, Galaxy Note 7 má 13,48 Wh a Galaxy S7 edge má batériu s kapacitou 13,86 Wh.

Je pre vás náročnosť opravy dôležitá pri kúpe smartfónu?

Zdroj: Android Authority

24.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+