MojAndroid

Google by v budúcnosti mohol svoje smartfóny vybaviť vlastným touchpadom. Ten by mohol umiestniť na zadnej strane v mieste, kde sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov. Naznačuje to najnovší patent spoločnosti.

Nová na dotyk citlivá plocha by mala slúžiť k ovládaniu zariadenia. Samozrejme, trochu iným štýlom ako sme zvyknutí dnes. Touchpad na zadnej strane má fungovať rôznorodo a v každej aplikácii môže plniť inú funkciu. Tak napríklad, v hudobnom prehrávači môže riadiť hlasitosť, v internetovom prehliadači môže zas slúžiť k zoomovaniu alebo skrolovaniu po stránke. Scenárov využitia je v podstate nekonečne veľa.

Okrem toho, dotyková plocha by vedela rozpoznávať aj rôzne gestá. Tým by používateľ mal vedieť priradiť rôzne funkcie, ako napríklad spustenie konkrétnej aplikácie alebo inej akcie. Nakreslením písmená C by sa napríklad spustil fotoaparát a podobne.

Google si patent podal na patentovom úrade už minulý rok, ten ho však publikoval až teraz. Je teda otázne, či a kedy sa podobnej funkcie dočkáme v reálnom zariadení. Nie je totižto vylúčené, že sa s ňou stretneme už v novej generácii Google Pixel smartfónov. Na to, či sa tak stane si však musíme počkať do oficiálneho uvedenia týchto zariadení.

Zdroj: phonearena

27.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+