MojAndroid

Ak ste majiteľom novšieho Nexus zariadenia – Nexus 6P alebo Nexus 5X – tak si už dnes môžete vyskúšať kameru z Google Pixel smartfónov. Nepotrebujete na to dokonca ani root a novú kameru si môžete nainštalovať ako každú inú aplikáciu. Oplatí sa však do smartfónu inštalovať ďalšiu aplikáciu fotoaparátu? Podľa nás áno!

Náš tip
Takto natáčajú video nové Google Pixely – prvé videoukážky

Hoci aplikácia fotoaparátu z Google Pixel smartfónov neponúka na starších zariadeniach všetky svoje funkcie, používatelia si stále môžu užiť dostatok noviniek. Je to napríklad nová mriežka, ktorá vám pomôže pri fotení (3×3, 4×4, zlatý rez), nový časovač, HDR režim, či nastavenia blesku. Určite zaujímavými novinkami sú aj uzávierka AE/AF, či manuálna expozícia pri fotení a videách. Nová aplikácia fotoaparátu tiež ponúka rôzne grafické vylepšenia a opravuje nedostatky, ktoré majú zariadenia v aktuálnej aplikácii fotoaparátu.

google-kamera-v4-2

Čo je nevýhodou novej aplikácie, je obmedzenie pri videu, ktoré vám umožní nahrávať zábery len do 1080p@30FPS rozlíšenia. 4K video na starších Nexusoch cez túto aplikáciu nenahráte. A nefunguje ani burts mód. Je ale možné, že už o niekoľko dní sa podarí šikovným používateľom z XSA fóra tieto funkcie spojazdniť, a tak by ste mohli využívať potenciál tejto aplikácie naplno. Ak vás zaujala aj teraz, stiahnite si ju pomocou odkazu nižšie.

Google Kamera v4.2.apk

Zdroj: XDA

17.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+