MojAndroid

Spoločnosť Google by mala aj tento rok predstaviť novinku v podobe nového modelu smartfónu. To o aký model pôjde však ešte nie je presne známe. Portál AndroidAuthority však zverejnil informáciu o tom, že na sociálnych sieťach sa objavili špekulácie o novom Google Pixel.

Ako by mal nový Google Pixel Fold 2 vyzerať?

Konkrétne by sme teda tento rok mali očakávať príchod nového skladacieho smartfónu Google Pixel Fold 2, ktorý však zatiaľ nebol predstavený. Na internete sa ale objavili fotografie s predpokladaným dizajnom nového modelu. Aj napriek tomu, že ide iba o predpoklad, podobnosť s prvou generáciou smartfónu Pixel Fold je viditeľná.

Najväčšia zmena sa týka fotoaparátov, ktoré sa celkom líšia od predošlých modelov. Ikonický dizajn nahradí vyvýšená časť v tvare štvorca so zaoblenými hranami, na ktorej nájdeme dva ovály. V nich by sa mali nachádzať tri šošovky predstavujúce primárny, ultra-širokouhlý fotoaparát a teleobjektív. Samozrejme tu nájdeme aj blesk, mikrofón a dva ďalšie senzory, ktorých funkcia však ešte nie je známa.

Podľa uniknutých fotografií sa dá konštatovať, že druhá generácia smartfónu Pixel Fold bude o niečo vyššia a tenšia ako tá prvá. K tejto zmene by malo dôjsť hlavne z dôvodu iného pomeru strán vrchného displeja. Zmena by sa mala týkať aj vnútorného displeja. Pri otvorení smartfónu by mali byť obruby displeja oveľa menšie a nebudú teda z displeja uberať. Taktiež spoločnosť pravdepodobne odstráni aj prednú kameru a spolu so senzormi ich umiestni priamo pod displej.

Ako sme už spomenuli, nový skladací telefón Google Pixel Fold 2 ešte spoločnosť nepredstavila a všetky údaje sú iba na základe špekulácií. Predpokladá sa, že skôr ako v máji tohto roku ešte smartfón predstavený nebude a tiež sa nevie, ako dlho to bude spoločnosti trvať. Zatiaľ teda môžeme iba špekulovať.

Náš tip
Apple Vision Pro má problém. Praská mu predné sklo

27.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+