MojAndroid

Google Pixel bol jedným z najzaujímavejších smartfónov minulého roka. Aktuálne ho testujeme aj v našej redakcii, takže na naše konečné hodnotenie si ešte budete musieť počkať. Je ale zrejmé, že tento rok sa dočkáme nástupcu tohto telefónu. Očakávania používateľov sú určite veľké a Google ich chce do bodky naplniť. Okrem toho by mal pridať aj niekoľko vlastných tromfov.

Odolnosť voči vode

Toto je jednou z najočakávanejších funkcií nového smartfónu. Je pravdepodobné, že Google sa bude chcieť dotiahnuť na iné vlajkové lode na trhu. Podľa uniknutých informácií ale zatiaľ nie je isté, či Google skutočne použije odolnosť voči vode. Ak si ale bude chcieť udržať prémiovú cenovku, zrejme tak bude musieť spraviť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ešte lepší fotoaparát

Fotoaparát na Google Pixel patrí určite medzi jeho najväčšie prednosti. Podľa dostupných informácií by mal Google v tomto trende pokračovať a v novom modeli by sa mal znovu zamerať aj na fotoaparát. Očakávať tak môžeme ešte lepší snímač a ešte lepšie výsledky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vlastný procesor?

Je zrejmé, že Google použije vo svojom smartfóne nový procesor. Snapdragon 835 je zrejme minimum, no už od predstavenia pôvodného Google Pixel smartfónu sa špekuluje o tom, že Google si nechá vyrobiť vlastný čip tak, ako to robí Apple. Uvidíme, či sa tieto predpoklady naplnia, no bolo by určite zaujímavé vidieť, čo dokáže mobilný čip navrhnutý spoločnosťou Google.

Drahší aj lacnejší model

Tak, ako verejnosť velebila kameru na Pixeli, sa mnohí sťažovali na vysokú cenu. Je preto možné, že Google prinesie aj lacnejší model označený ako Google Pixel 2B. Nie je zrejmé, o čo by mal byť horší od vlajkovej lode, no určite by šlo o zaujímavý prístup. V každom prípade, do predstavenia smartfónu zostáva ešte poriadne dlhá doba. Novinka by mala uzrieť svetlo sveta až v októbri, a tak je pravdepodobné, že dovtedy budeme počuť ešte veľmi veľa dohadov a špekulácií.

Zdroj: 9to5Google via GizmoChina

27.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+