MojAndroid

Internetový gigant Google, spolu s výrobcami automobilov sformovali alianciu Open Automotive Alliance, ktorá má veľký cieľ priniesť mobilný systém Android do moderných automobilov. Aliancia pozostáva zo spoločností Google, Audi, Honda, GMHyundai a taktiež aj Nvidia, pričom prvé automobily s integrovaným Androidom sa majú objaviť koncom aktuálneho roka 2014.

audi-rs5-logo-wallpaper

Prvé informácie o plánoch Googlu s automobilkami sa objavili ešte v minulom roku, kedy sa objavili informácie o spolupráci s Audi. Teraz sa ukázalo, že partnerstvo je ďaleko rozsiahlejšie a hlbšie. Skupina spoločností sa aktuálne zameriava na vytvorenie nových funkcií pre Android, ktoré by umožnili vývojárom jednoduchým spôsobom pridávať modely automobilov do svojich aplikácií. Aliancia je tiež v komunikácií s úradom Highways Traffic Safety Administration (NHTSA), aby zabezpečila dostatočnú mieru bezpečnosti optimalizovaného systému.

Žiadne bližšie detaily o samotnom systéme ani o modeloch automobilov, ktoré dostanú Android neboli zverejnené, no je pravdepodobné, že zastúpenie automobiliek na CES 2014 by mohlo odhaliť ďalšie súvislosti. Google nie je jedinou spoločnosťou s plánom dostať svoj mobilný systém do automobilov. Na scéne je tiež Apple so svojou integráciou asistentky Siri.

Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+