MojAndroid

Spoločnosť Google sa stala terčom kritiky po oznámení zrušenia svojej obľúbenej služby Google Reader. Dnes Google konečne zverejnil skutočnú príčinu ukončenia podpory Readeru. Táto zastaraná a nepotrebná služba totiž odchádza preto, aby uvoľnila miesto novej progresívnej voninke, ktorá zásadným spôsobom zmení nasávanie informácií z internetu. Okrem obrázkov, zvukov, videí a textu bude oddnes možné vyhľadávať aj vône a pachy. Zoznámte sa s betaverziou služby Google Nozdry!

Google Nozdry 1

Pri vyhľadávaní informácií na internete sme doteraz boli odkázaní len na naše oči a uši. Pritom je vedecky dokázané, že informácie sa v mozgu ukladajú a vybavujú ľahšie, ak sú asociované s určitými špecifickými vôňami. Našťastie, tento staromódny a zatuchnutý spôsob vizuálneho vyhľadávania je vďaka Google konečne minulosťou a Google Nozdry prinášajú svieži závan vetra do oblasti vyhľadávania.

V Google sa na uvedenie služby Nozdry dôkladne pripravili. Ich databáza v súčasnosti obsahuje až 15 miliónov vôňobajtov.  K takejto rozsiahlej zbierke nemalou mierou prispeli vozidlá Street Sense, ktoré nasávali a indexovali milióny atmosférických míľ. Okamžite je k dispozícii aj funkcia Rozpoznávanie okolitých pachov pre Android, ktorá zhromažďuje vône a pachy prostredníctvom najcitlivejšieho operačného systému pre mobily na svete. Na ovládanie slúži rozhranie SMELLCD™ 1.8+ s vysokým rozlíšením a kompatibilitou, zabezpečujúcou presnú reprodukciu a ovládanie pachov.

Google Nozdry 2

Google nezabúda ani na bezpečnosť – veď svet je okrem príjemných vôní plný aj nepríjemných smradov. V takom prípade môžete využiť Bezpečné vyhľadávanie. Obrovskou výhodou je skutočnosť, že služba Google Nozdry je už od svojho spustenia plne lokalizovaná do slovenčiny, čo uľahčí orientáciu tým používateľom, ktorým príliš nevonia štúdium cudzích jazykov.

Zdroj: google.com

1.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+