MojAndroid

Google do svojho hlasového asistenta pridal spúšťač v podobe hlasového príkazu “OK, Google”. Ten veľmi dobre poznáme a oboznámení sme s ním už nejaký ten čas. Teraz však prichádza menšia inovácia, ktorá poteší každého používateľa hlasového vyhľadávania a asistenta Google Now.

Ako vieme, ani technológie spoločnosti Google nie sú vôbec dokonalé. Občas sa stane, že nerozumie tomu čo hovoríme, a v dôsledku toho ponúkne výsledky, ktoré sme vôbec nehľadali. Ďalšie vyhľadávanie je nutné previesť rovnakým spôsobom. Povedať magické slovko Ok, Google a vyhľadávaný výraz znova zopakovať. Tak tomu bolo doteraz. S novou verziou aplikácie však Google pridal možnosť hlasového asistenta opraviť, a to pomocou výrazu “No, I said …”.

Ide len o malú vychytávku, ktorá však prispeje k lepšej používateľskej skúsenosti. Predsa len, opakovať stále dookola “Ok, Google” nie je práve najprirodzenejšie, nehovoriac o tých prípadoch, kedy Google Now na podnety používateľa reaguje nesprávne. (príkaz OK, Google v slovenčine zatiaľ nefunguje, systémový jazyk je potrebné prepnúť na angličtinu)

Zdroj: 9to5mac

10.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+