MojAndroid

Hoci celá komunita fanúšikov mobilného operačného systému Android očakáva nové informácie z projektu X Phone, objavila sa správa, že budúca generácia smartfónu Nexus bude vybavená “šialene skvelou kamerou”, ktorá by sa mala stať hlavným predmetom záujmu potencionálnych zákazníkov. Informoval o tom Vic Gundotra, hlavný technický viceprezident spoločnosti Google v komentári na sociálnej sieti Google+.

Vic Gundotra Nexus 5 MojAndroid

Na komentár svojho nasledovníka, v ktorom uvádza svoje očakávania od budúceho Nexusu: “Dúfam, že jedného dňa budeme nosiť náš budúci Nexus bez toho, aby sme sa obávali o náš ťažký fotoaparát”, Gundotra odpovedal “Zaviazali sme sa k tomu, aby sme z Nexus telefónov vytvorili šialene skvelé kamery. Len počkajte a uvidíte”. Táto odpoveď samozrejme vzbudila mnoho očakávaní fanúšikov Androidu. Podľa zdrojom portálu PhoneArena bude spomínaná kamera resp. snímač niesť značku Nikon, čo vyvoláva ďalšie otázky.

O pripravovanom Nexuse 5 sa zatiaľ mnoho nevie, no podľa posledných špekulácií by mal byť vybavený 5,2-palcovým OLED displejom, štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 800 a 3 GB pamäťou RAM. V redakcii však nepokladáme tieto parametre za veľmi vierohodné. Google sa snaží vytvoriť cenovo dostupné riešenia pre širokú škálu používateľov, no spomínaný hardvér by výsledné zariadenie vo veľkej miere predražil. Ďalším dôvodom je náročnosť výroby takého veľkého OLED displeja s FullHD rozlíšením. Aj spoločnosť Samsung sa s podobným problémom stretla pri výrobe novej vlajkovej lode Galaxy S4. Každopádne, takýto Nexus by “vyprášil koberec” s každým zariadením na trhu.

Zdroj: phonearena, 2, 3

18.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+