MojAndroid

Spoločnosť ASUS údajne odložila spustenie predaja nového notebooku so schopnosťou dual-bootu systému Android a Windows pre tlak zo strany Googlu. Transformer Book Duet TD300, o ktorom sme počuli počas veľtrhu MWC 2014 v januári, sa mal podľa informácií dostať do predaja v marci, no na trhu sa zrejme ani neobjaví. Informoval o tom portál Digitimes.

V tomto momente nie sú dostupné potvrdené informácie, ktoré by vysvetlili nespokojnosť Googlu s podobnými produktami. Podľa domnienok je dôvodom fakt, že z predaja duálnych zariadení by benefitoval viac Microsoft, než Google. Informácie naznačujú, že aj ostatné spoločnosti prehodnocujú plány na vydanie podobných zariadení. To by mohlo vysvetliť, prečo bol napríklad aj notebook Samsung Ativ Q s podobnou funkcionalitou v tichosti stiahnutý z predaja bez poriadneho vysvetlenia.

Ak sa Google naozaj snaží zamedziť predaj notebookov s dual-bootom systému Windows a Android je viac než zrejmé, že sa nedočkáme ani podobných smartfónov alebo tabletov, o ktorých sme v minulosti počuli.

Náš tip
Asus Transformer Book Duet – hybrid s Androidom a Windows [CES 2014]

Zdroj: digitimes

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+