MojAndroid

Spoločnosť Google sa snaží presadiť Google Assistanta najviac, ako je to možné. Prvý raz bol k dispozícii v službe Google Allo pred niekoľkými rokmi a od vtedy sa dostal k Google Home a k mnohým ďalším aplikáciám. Spoločnosť Google teraz integruje Google Assistant aj do aplikácie Android Messages, prostredníctvom navrhovaných správ. Funkcia bude fungovať obdobne, ako fungoval Google Assistant v Allo, ale bez možnosti hovoriť s Asistentom.

Google Messages bude zrejme vynovenou verziou Google Allo

Na screenshotoch vidíte pokusy jedného z používatelov z xda-developers, testoval rôzne správy, aby “prinútil” Assistanta niečo odporučiť. Podarilo sa mu z Assistanta vymámiť jedine ukážku najbližších reštaurácií a počasie.

Zdá sa, že Google má plán presunúť viaceré funkcie Google Allo, ako sú napríklad inteligentné odpovede a web klient do Google Messages. Ďalším krokom je Google Assistant. Vyššie popísaný test funkcionality je možno príliš skorý, Google časom určite zmení aj používateľské rozhranie či funkcie.

Mnohí používatelia mali aplikáciu Allo v obľube, preto je veľmi príjemné zistiť, že Google zhmotňuje jej funkcie v Google Messages, ktoré disponujú RCS a Chatom – zrejme budúcim štandardom Android telefónov.

Ďalšie články k téme: 

Náš tip
Google prináša späť roztomilé emoji smajlíky. Len ako nálepky pre Gboard a Android Messages
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
24.8.2018
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+