MojAndroid

V Google mapách môžu používatelia už dlhšie navrhovať zmeny alebo pridávať novinky medzi miesta na mapách. Teraz Google prináša ďalšiu novinku v tejto službe – zmeny navrhnuté používateľmi budú môcť overiť ďalší používatelia. Takto môžete aj vy pomôcť k tomu, aby boli na mapách vždy všetky údaje správne a aktuálne.

Google Mapy 1 Google Mapy 2

Celý systém je zatiaľ zrejme iba v testovacej prevádzke a nebude také jednoduché ho vyskúšať. V prvom rade by ste museli patriť do úzkej skupiny testerov, ktorú Google vybral. Tiež by ste museli mať šťastie a nájsť nejaké miesto na mapách, ktoré bolo iba nedávno pridané používateľmi, resp. ktorého popis bol zmenený. Ak by sa vám to ale podarilo, získali by ste možnosť skontrolovať zmeny a prípadne navrhnúť dodatočné úpravy.

Ide o veľmi jednoduchú formu verifikácie údajov v mapách, ktorá ale môže byť veľmi efektívna. Aplikácia má milióny používateľov po celom svete a takáto hromadná kontrola údajov bude v drvivej väčšine prípadov veľmi efektívna a užitočná tak pre Google Mapy, ako aj pre samotných používateľov. Je ale otázne, či pri verejnej kontrole údajov nebudú častejšie takéto kontroverzné prípady pridaného obsahu v mapách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

15.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+