MojAndroid

Hádam nie je pochýb o tom, že spoločnosť Google s rozmáhajúcim sa operačným systémom Android a svojimi prepojenými službami patrí už teraz k jednotke na trhu firiem s mobilným obsahom. Navyše, podľa štúdie investorov spoločnosti Morgan Stanley, je čoraz viac používateľov, ktorí navštevujú služby spoločnosti Google prostredníctvom mobilných zariadení.

Trojica odborníkov v mobilnej oblasti – marketingový riaditeľ Google, Rikard Steiber, globálny riaditeľ platformy partnerstva pre YouTube, Francisco Varela, a generálny partner Google Ventures, Rich Miner, sa vyjadrili na Open Mobile Summit 2012, že trend návštevnosti služieb spoločnosti Google porastie prostredníctvom mobilných zariadení aj do budúcnosti.

Na summite bolo uverejnených niekoľko štatistík, ktoré oboznamujú širokú verejnosť s rastom o 200 percent pri mobilných pripojeniach v roku 2012. Až štvrtina patrí službe YouTube a v roku 2012 to bol nárast až na 40 percent, čo je 300 percentný medziročný nárast oproti roku 2011. Marketingový riaditeľ spoločnosti Google, Rikard Steiber, sa vyjadril, že v roku 2013 budú mobilné zariadenia primárny spôsob, ako využívať služby spoločnosti Google.

Rozvoj služieb a čoraz viac ponúkaných mobilných aplikácií poskytuje spoločnosti Google priestor k tomu, aby sa naozaj už čoskoro stala jednotkou v segmente mobilných a internetových služieb, ktorých návštevnosť dosahuje vysoké čísla z mobilných zariadení. Môžeme očakávať, že v roku 2013 by sa naozaj mohlo stať to, že jednotlivé služby od spoločnosti Google dosiahnu návštevnosť z mobilných zariadení nad 50 percent.

Zdroj: Business Insider

10.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+