MojAndroid

Google na svojej konferencii Google I/O predstavil novú technológiu nazývanú Google Lens. Tá spája umelú inteligenciu s fotoaparátom v smartfónoch tak, že zariadenie nebude len vidieť to čo vidíte vy, ale bude tomu aj rozumieť.

Google novinku demonštroval na niekoľkých príkladoch. Ak fotoaparát namierite napríklad na kvet, Google ho dokáže rozpoznať. Podobne môže fungovať napríklad aj odfotenie názvu WiFi siete a hesla na routeri. Ak ho dokáže Google identifikovať, tak používateľovi ponúkne, aby sa k sieti pripojil jediným ťuknutím.

Iným príkladom môže byť fotografia podniku. Z nej dokáže Google analyzovať jeho názov a vzápätí poskytnúť ďalšie informácie a hodnotenia, a to priamo prostredníctvom karty nad fotografiou.

 

Google zatiaľ bližšie nešpecifikoval kedy bude Google Lens dostupný pre všetkých používateľov. Jedine čo prezradil je, že príde už čoskoro.

Zdroj: techcrunch

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+