MojAndroid

Start-upy sú pre masívne spoločnosti ako Google veľmi zaujímavé a z času na čas si môžeme aj o nejakej akvizícii prečítať. Vyhľadávaciemu gigantovi sa v minulosti podarilo odkúpiť napríklad náš obľúbený Android alebo populárnu sieť pre zdieľanie video obsahu, Youtube. Vedenie a prostriedky umožnili týmto projektom dostať sa na globálny trh a do istej miery aj zmeniť digitálny svet. Dnes sa objavili nové informácie, podľa ktorých Google odkúpil ďalší start-up s názvom Wavii za 30 miliónov dolárov. Presné podmienky nie sú známe, no Wavii bude včlenený do tímu Google Knowledge Graph.

Wavii ponúka veľmi zaujímavý spôsob agregácie správ a informácií na internete. Jedná sa o úplne novú platformu a mohli by sme ju popísať aj ako sociálnu sieť pre správy a informácie.  Namiesto toho, aby ste museli vyhľadávať tie najnovšie správy o témach, ktoré vás zaujímajú, Wavii dokáže tieto záujmy predikovať. Vždy vám ponúkne len tie informácie, ktoré sú pre vás dôležité. Ak sa napríklad rozhodujete nad kúpou nového high-end smartfónu a neviete si vybrať medzi Samsung Galaxy S4 alebo HTC One, Wavii vám ponúkne napríklad správu o porovnaní oboch zariadení. Samozrejme všetko vyplýva z vašej aktivity na sociálnych sieťach a iných službách a čím viac ste aktívny, tým lepšia je predikcia obsahu.

Google má pravdepodobne záujem o algoritmy, používané pre predikciu a agregáciu správ z internetu, ktoré môžu vylepšiť vyhľadávač, prípadne sa môžeme dočkať integrácie služby s Google+. Zaujímavosťou je, že aj spoločnosť Apple súperila o získanie tohto start-upu s cieľov použiť Wavii na vylepšenie hlasovej asistentky Siri. Vzhľadom na túto skutočnosť, Google by mohol mať rovnaké úmysly a vylepšiť vlastnú službu Google Now. Potenciál je skutočne veľký a sme zvedaví, akým spôsobom využije spoločnosť Google investíciu do Wavii.

Zdroj: techcrunch

24.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+