MojAndroid

Nedávne správy o tom, že Google sa chystá vylepšiť hodinky s operačným systémom Android Wear sa ukázali byť ako pravdivé. Dnes spoločnosť totižto informovala o tom, že ešte do konca roka plánuje sprístupniť offline ukladanie hudobných skladieb do vnútornej pamäte hodiniek, či podporu GPS.  Vďaka tomu by bolo možné tieto inteligentné zariadenia využiť aj bez nutnosti pripájať smartfón, napríklad práve na počúvanie hudby cez Bluetooth alebo na sledovanie aktuálnej polohy, či záznam športových aktivít.

Google má OS Android Wear aktualizovať pomerne často, a tak sa v najbližších mesiacoch môžeme tešiť na pribúdanie nových funkcií, ktoré obohatia možnosti používania inteligentných hodiniek. Google konkrétne hovorí aj o vlastnom vzhľade hodín, ktoré sa zobrazujú na úvodnej obrazovke Androidu Wear a podpore vývojárov tretích strán, ktorí budú môcť programovať funkcionálne bohatšie a vzhľadovo zaujímavejšie typy hodín.

Hodinky s týmto OS budú aktualizované vždy na najnovšiu verziu, o čo by sa mal postarať samotný Google. Najnovšiu verziu OS by tak mali dostať všetky hodinky s Androidom Wear, ktoré sú momentálne dostupné na trhu. Prvá aktualizácia by podľa dohadov mala prísť už 15. októbra.

Zdroj: phonearena

6.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+