MojAndroid

Spoločnosť Google prináša ďalšie vylepšenia v rámci svojho zariadenia Google Home, ktorý ponúka unikátny zážitok v rámci inteligentnej domácnosti práve využitím inteligentného Google Asistenta. Nechýbajú štatistiky a tiež nové funkcie či ľahká zmena dizajnu.

Hneď na začiatku sa vrátime k samotnej technológii. Celá aktuálna konferencia spoločnosti Google sa nesie v duchu kombinácie AI (umelej inteligencie), softvéru a hardvéru. Vďaka použitej technológii tak Google Home rozumie aj bežnej konverzácii. Teraz navyše prichádza aj v jazyku Japončina.

Voice Match a Hands-Free Calling

Náš tip
Google Pixel 2 je už za rohom. Stiahnite si oficiálnu QHD+ tapetu!

Nové funkcie prispievajú práve k lepšiemu rozoznávaniu vášho hlasu a hlasu vášho partnera či vašich detí. Ak si vyžadujete zavolať vašej kamarátke Alex, Google Home rozozná, kto sa pýta a zavolá práve vašej kamarátke Alex a nie kamarátovi vášho partnera menom Alex.

Google Home Mini

Novinkou je tiež nový hardvérový produkt spoločnosti Google. Nesie názov Google Home Mini a ide práce o zmenšenú verziu doterajšieho zariadenia Google Home. Výrobca dokonca tvrdí, že je menší ako donut. Toto zariadenie dokáže plnohodnotne spolupracovať so službami Google, využitím inteligentného Google Asistenta, vrátane služieb ako Kalendár, Mapy, YouTube alebo služby tretích strán ako napríklad Netflix a ďalšie.

Zariadenie je skutočne kompaktné a ide o zaoblený kúsok, ktorý obsahuje navrchu skupinu LED svetiel a mikrofón pre príkazy. Nechýba micro-USB konektor pre prísun elektrickej energie. Novinka Google Home Mini bude dostupná v troch farebných prevedeniach a to konkrétne vo verzii Chalk, Black a Red. Cena nového zariadenia začína už na hodnote 49 dolárov. Predobjednávky začínajú dnešným dňom, predaj štartuje 19. októbra 2017.

Štandardné zariadenie Google Home (nie Mini verzia) sa predávala za sumu približne 129 dolárov. Po predstavení nového zariadenia sa očakáva pokles sumy zariadenia ľahko pod 100 dolárov.

Google Home Max

Ďalším novým produktom je Google Home Max. Ten prináša doteraz najlepší zážitok zo služby Google Home. Google Home Max bude spolupracovať so službami tretích strán ako Spotify, dokáže takisto rozpoznať váš hlas a na základe toho pustiť váš osobný playlist. Novinka Google Home Max bude k dispozícii v dvoch farbách, Chalk a Black za sumu 399 dolárov. V cene je takisto 12 mesiacov služby YouTube RED a teda prehrávanie multimediálneho obsahu bez reklám a ďalšie funkcie.

Článok priebežne dopĺňame a upravujeme.

Zdroj: theverge, techcrunch

4.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+