MojAndroid

Spoločnosť Google dnes počas svojho jesenného predstavenia nového hardvéru ukázala svetu aj nové zariadenie do domácnosti Google Home Hub. Ide o domáceho asistenta, ktorý kombinuje výhody hlasového ovládania Google Asistenta s ďalšími Google službami.

Google Asistent a špeciálne rozhranie

Predstavenie tejto novinky nie je neočakávané a ide o priameho konkurenta pre Amazon Echo Show. Google však má v tomto smere navrch, pretože na displeji môže zobrazovať svoje vlastné služby a lepšie ich tak integrovať do hardvéru.

Okrem odpovedí na otázky pre Google Asistenta prinesie Google Home Hub množstvo kontextuálnych informácií v grafickej podobe. Uvidíte tak udalosti v kalendári, informácie o vašej trase priamo v Google Mapách či celé YouTube videá s návodmi, receptami alebo akýmkoľvek iným obsahom.

V prvom rade však ide o zariadenie do domácnosti a mnohí používatelia ho určite budú mať umiestnený v kuchyni. Tomu zodpovedajú aj niektoré softvérové funkcie, ktoré sú uložené v prehľadnom používateľskom prostredí. To je špeciálne optimalizované pre tento typ zariadenia a kombinuje hlasové pokyny s grafickým rozhraním.

Novinkou je tiež aplikácia Home. Tá bude slúžiť na ovládanie všetkých pripojených zariadení v domácnosti. Okrem zariadenia Google Home Hub však bude k dispozícii aj na mobilných zariadeniach a nahradí tak súčasnú aplikáciu, ktorá si už zaslúžila obmenu.

V stave nečinnosti však Google Home Hub nebude iba čiernou plochou na vašom dreze či konferenčnom stolíku. Zariadenie dokáže zobrazovať albumy zo služby Google Fotky a skrášli tak ktorúkoľvek miestnosť vo vašej domácnosti.

Google Home Hub: Cena a dostupnosť

Google Home Hub je možné predobjednať už dnes v USA za 149 USD. Zariadenie by sa malo začať predávať 22. októbra v USA, Veľkej Británii a Austrálii. Ako aj pri ostatných Google inteligentných asistentoch, ani v tomto prípade neočakávame dostupnosť na našom trhu.

9.10.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+