MojAndroid

Nie, nejde o žiaden žart či podvrh. Vďaka najnovším vynálezom teraz môžete ovládať Google Glass aj myslením. Okuliare zatiaľ vaše myšlienky neprečítajú, no vďaka aplikácii MindRDR budete môcť vytvoriť fotku a zdieľať ju na sociálnych sieťach bez toho, aby ste museli čokoľvek povedať či pohnúť prostom.

Aby MindRDR fungoval, musíte mať okrem Google Glass na hlave upevnené aj ďalšie zariadenie, konkrétne EEG biosenzor od spoločnosti Neurosky. Už tu vidíme hneď prvý háčik v celom projekte, no ponúkané funkcie budú možno niektorým užívateľom stáť za zmenšené pohodlie. Aplikácia MindRDR premosťuje inteligentné okuliare od Google a biosenzor, vďaka čomu budú Google Glass schopné pracovať s výsledkami z merania EEG a pretransformovať ich na niektoré príkazy. Aktuálne aplikácia dovoľuje iba zhotoviť fotografiu a zdieľať ju na Twitteri . A to všetko bez toho, aby ste museli povedať čo i len jedno slovo alebo na okamih sa dotknúť okuliarov. Stačí, keď sa budete veľmi sústrediť a na displeji Google Glass sa zobrazí meradlo vášho sústredenia. Ak sa to priblíži k vrcholu stupnice, obrázok bude odfotený. Následne sa budete musieť sústrediť ešte jedenkrát a táto fotografia bude automaticky uploadnutá na sociálnu sieť.

Hardware

Samozrejme, toto je iba názorná ukážka toho, čo môže dokázať kombinácia inteligentných okuliarov a EEG senzoru. Vývojári sa však spoliehajú na pomoc zvonku a aplikáciu sprístupnili zadarmo na sieti GitHub. Vďaka tomu môžu aj ďalší vývojári prispieť a zdokonaliť funkcionalitu tejto zaujímavej aplikácie. Ak by sa to podarilo, tak MindRDR môže byť veľmi užitočná pomôcka pre ľudí s najrôznejšími postihnutiami, ktorým by dokázala zjednodušiť inak náročné činnosti.

[vimeo 99915694 w=650 h=400]

Zdroj: mindrdr via engadget

10.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+