Nie, nejde o žiaden žart či podvrh. Vďaka najnovším vynálezom teraz môžete ovládať Google Glass aj myslením. Okuliare zatiaľ vaše myšlienky neprečítajú, no vďaka aplikácii MindRDR budete môcť vytvoriť fotku a zdieľať ju na sociálnych sieťach bez toho, aby ste museli čokoľvek povedať či pohnúť prostom.
Aby MindRDR fungoval, musíte mať okrem Google Glass na hlave upevnené aj ďalšie zariadenie, konkrétne EEG biosenzor od spoločnosti Neurosky. Už tu vidíme hneď prvý háčik v celom projekte, no ponúkané funkcie budú možno niektorým užívateľom stáť za zmenšené pohodlie. Aplikácia MindRDR premosťuje inteligentné okuliare od Google a biosenzor, vďaka čomu budú Google Glass schopné pracovať s výsledkami z merania EEG a pretransformovať ich na niektoré príkazy. Aktuálne aplikácia dovoľuje iba zhotoviť fotografiu a zdieľať ju na Twitteri . A to všetko bez toho, aby ste museli povedať čo i len jedno slovo alebo na okamih sa dotknúť okuliarov. Stačí, keď sa budete veľmi sústrediť a na displeji Google Glass sa zobrazí meradlo vášho sústredenia. Ak sa to priblíži k vrcholu stupnice, obrázok bude odfotený. Následne sa budete musieť sústrediť ešte jedenkrát a táto fotografia bude automaticky uploadnutá na sociálnu sieť.
Samozrejme, toto je iba názorná ukážka toho, čo môže dokázať kombinácia inteligentných okuliarov a EEG senzoru. Vývojári sa však spoliehajú na pomoc zvonku a aplikáciu sprístupnili zadarmo na sieti GitHub. Vďaka tomu môžu aj ďalší vývojári prispieť a zdokonaliť funkcionalitu tejto zaujímavej aplikácie. Ak by sa to podarilo, tak MindRDR môže byť veľmi užitočná pomôcka pre ľudí s najrôznejšími postihnutiami, ktorým by dokázala zjednodušiť inak náročné činnosti.
[vimeo 99915694 w=650 h=400]
a) V clanku je chyba, fotku to posiela na Twitter nie Facebook
b) fuha…… kukal som do kodu, dost jednoduche API, ale zaroven to vyzera iba tak, ze to cele robia nejako tak, ze zistuju pozornost z mozgu nejako a nastavuju to na nejaky level a ked je proste vacsi ako 0, tak sup sprav fotku… to musi byt dost obtiazne povedat, kedy je ten attention level <= 0 v tom nativnom kode z toho bluetooth zariadenia. Myslim, ze to moze robit docela vela false positives…. alebo naopak… Ale skor to vidim na false positives
Chyba tam bola, ale podla zdroja fotka posielana na Twitter alebo Facebook :)
a) pozeral som zdrojaky tej aplikacie a na facebook tam plugin nie je
b) web MindRDR obsahuje referenciu IBA na Twitter a nie Facebook
c) Engadget nie je originalny zdroj informacie, je bezne ze spravodajske weby nepreberu informaciu z originalneho zdroja spravne; To sa stalo teraz aj tebe, teraz si predstav, ze na MojAndroid sa odkaze nejaky iny slovensky web a uz tu mame siet zdrojov uvadzajucich nespravne informacie. Vsetko si treba overit! :) Urcite to nedokaze poslat na ziadnu inu socialnu siet nez Twitter ;-) Studujes informatiku, pozri si zdrojaky ;-)
Dakujem pekne za vysvetlenie :) V kazdom pripade neverit zdroju ako je engadget je podla mna az kacirstvo, kedze ide o jeden z najlepsich technologickych webov vobec :) Je pritom mozne, ze samotny engadget ma informacie aj z inych zdrojov, ale, samozrejme, ked v kode tato moznost nie je, tak to opravim :) Priznam sa, ze som sa do kodu nepozeral, no keby nemozeme doverovat takym webom ako je engadget, tak by novinky pribudali minimalne o 50% pomalsie :)
Este raz diky za upozornenie :)
nikto nie je neomylny ;o) Ja osobne co robim pri weboch ako aj MojAndroid ale aj Engadget, sa snazim pozeram zdroj.
samozrejme do kodu som pozeral len preto, ze ma zaujimalo ako riesia to citanie myslienok :-D Ale drvivu vacsinu toho riesia v tom zariadeni a posielaju len cez bluetooth spravy, takze sklamanie :-D Ale makes sense;
Zatiaľ je to iba v rannom vývoji =) Takže nejaké tie chyby sa tam určite opravia =)
Mňa zaujala tá slovenčina: Stačí, keď sa budete veľmi sústrediť….. Skoro mi zabehlo.