MojAndroid

Spoločnosť Google musela minulý rok po obvinení Európskej komisie zaplatiť pokutu vo výške takmer 5 miliárd eur. Google bol obžalovaný za postupy týkajúce sa vlastných predinštalovaných aplikácií na treťostranných Android smartfónoch. Spoločnosť v súčasnosti oznamuje, že podnikne ďalšie kroky, aby k niečomu podobnému už nedošlo. Podľa blogového príspevku Googlu spoločnosť umožní majiteľom Android zariadení v Európe prehľad o rozličných prehliadačoch a vyhľadávačoch, ktoré sú na trhu k dispozícii.

Push notifikácie pre každého používateľa

Tento krok bude vyžadovať, aby európski používatelia existujúcich, ale aj nových Android zariadení používali prehliadač a vyhľadávacie aplikácie, ktoré skutočne chcú používať. – vysvetľuje Google vo svojom príspevku.

Nie je jasné, či sa táto výzva určitým spôsobom zobrazí všetkým európskym používateľom systému Android alebo sa využije len počas fázy nastavenia telefónu. Vyzerá to však tak, že Google pravdepodobne plánuje push notifikácie, ktoré budú obsahovať podrobnosti o iných prehliadačoch a vyhľadávacích aplikáciách.

Tento krok prichádza niekoľko mesiacov po tom, ako Google odhalil nové licenčné modely pre Google aplikácie smartfónov tretích strán. Nové modely obsahujú samostatné dohody pre Chrome, Obchod Play a vyhľadávač Search. To v podstate znamená, že OEM výrobcovia teraz môžu ponúknuť balík aplikácií bez toho, aby boli nútení predinštalovať Chrome a Search.

Ktovie, či v dôsledku tohto kroku naozaj viac ľudí zmení svoj predvolený prehliadač a vyhľadávací nástroj.

 

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+