MojAndroid

Ako sa tak CES 2015 rozbieha, pribúda aj nápor noviniek. Google napríklad ohlásil Google Cast, ktorý integruje rovnakú technológiu, ktorá je za Chromecast – tento raz však ide o audio. Google Cast umožní používateľom streamovať hudbu z vybraných aplikácií. Združuje teda reproduktory, soundbary a A/V prijímače na to, aby ste mohli vo veľkom počúvať hudbu z vašich Android, iOS zariadení či z webu.

Google vraví: “Google Cast Ready vytiahne obsah priamo z cloudu, takže sa k vám dostane s výbornou audio kvalitou. Môžete pritom voľne pokračovať s multitaskingom na vašom smartfóne,  tablete či laptope, a to všetko bez toho, aby trpela ich batéria. Tieto reproduktory budú spolupracovať s rastúcim zoznamom aplikácií vrátane Deezer, Google Play Music, iHeartRadio, NPR One, Pandora, Rdio, Tuneln a ďalšie.”

https://www.youtube.com/watch?v=8q0yZomXuSw

Pre upresnenie – na počúvanie takto streamovanej hudby potrebujete kompatibilné reproduktory s Google Cast službou. Podporuje ju výrobca Broadcom a Marvell. Sony, LG či HEOS od Denon budú pracovať na svojich prvých reproduktoroch Google Cast Ready speakers, ktoré by sa mali ukázať na jar tohto roka. Ďalšie značky uvedú tiež kompatibilné produkty tento rok, no o niečo neskôr.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+