MojAndroid

Uťahaný po celom dni prídete domov z práce, nestihnete si ani poriadne vydýchnuť a už vás deti ťahajú za ruku do svojej izby, nech im prečítate rozprávku na dobrú noc. Krátko po fráze kde bolo tam bolo sa izbou začne roznášať hlasné chrápanie, ktoré však nevychádza z detských postieľok, ale od vás.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Modelová situácia uvedená vyššie je krutou realitou mnohých rodičov. Vďaka moderným technológiám sa však niečomu podobnému dá veľmi jednoducho predísť. Existuje totiž množstvo audiokníh, ktoré sú primárne určené pre tých najmenších. Po novom si dokonca môžete vypočuť rozprávku aj od svojho Google Asistenta. Stačí mať telefón nastavený v anglickom jazyku a mať v ňom okrem Asistenta nainštalovanú aj aplikáciu Knihy Google Play v najnovšej verzii. Potom už len stačí vysloviť čarovnú formulku Hey Google, tell me a bedtime story“ a tento inteligentný asistent sám vyberie jeden z desiatok dostupných príbehov na dobrú noc.

Pre malých aj veľkých

Pochopiteľne to však nie sú len rozprávky na dobrú noc, ktoré Google Asistent zvládne prečítať svojim poslucháčom. Bez ťažkostí vám totiž prehrá akúkoľvek knihu z vašej knižnice. Takýmto spôsobom sa tak môžete dostať k vášmu obľúbenému obsahu bez toho, aby ste sa museli telefónu čo i len dotknúť. Stačí pri šoférovaní alebo inej činnosti vysloviť napríklad frázu Hey Google, read Charlotte’s Web“ a príbeh vám bude následne interpretovaný v prvotriednej kvalite.

 

6.5.2019
Zdroj: Phonedog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+