MojAndroid

V tomto článku si opäť ukážeme, ako sa darí rôznym verziám nášho obľúbeného operačného systému Android. Síce Android Pie už bol predstavený, nuž v augustových štatistikách sa nebude nachádzať vôbec. Niektoré informácie tvrdia, že na základe všetkých zariadení so systémom Android, ktoré navštívili Obchod Play počas posledných siedmich dní, používa úplne najnovšiu verziu Androidu menej ako 0,1% zariadení.

Nárast Androidu Oreo

Ako môžete vidieť, najviac sa darí Androidu Nougat s celkovým podielom 30,8% (Android 7.0 je na 10,5% zariadení, zatiaľ čo Android 7.1 až na 20,3%). Zaujímavé je, že tento údaj ostal nemenný a zhoduje sa s počtom zariadení s Nougatom, ktoré boli nahlásené za mesiac júl. Zadarilo sa však Androidu Oreo, ktorý je nainštalovaný na 14,6% zariadení (minulý mesiac bolo Oreo na 12,1% zariadení).

Nesmieme zabudnúť na Android Marshmallow, ktorý sa bez pochyby nachádza na veľkom množstve zariadení. Štatistika tvrdí, že Marshmallow má stále 22,7% zariadení. Prelomovým Androidom Lollipop disponuje stále 19,2% zariadení a Android 4.4 KitKat je spustený na 8,6% zariadení. Keď ešte započítame v dnešnej dobe už pomerne retro verzie (staršie ako Android 4.4 KitKat), tak tie sa nachádzajú dokopy na 4,1% zariadení.

Aké verzie Androidu sa nachádzajú na vami používaných zariadeniach?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android 8.x Oreo sa dostáva cez 5% hranicu, vedie stále Nougat | Android štatistiky [05/2018]
Náš tip
Ktoré smartfóny dostanú nový systém Android 9.0 Pie? | ZOZNAM
Náš tip
Fotografie potvrdzujú, že menší Google Pixel 3 bude bez výrezu v displeji | DOHADY
1.9.2018
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+