MojAndroid

Operačný systém Android je open source softvér a pre výrobcov smartfónov je dostupný takmer zadarmo. Najobľúbenejšou verziou je však Google Android, ktorý obsahuje Google Services a použitie tohto softvéru je podmienené niekoľkými hardvérovými a softvérovými požiadavkami. Medzi tie patrí aj množstvo predinštalovaných Google aplikácií, ktoré už tradične vídame na každom novom smartfóne alebo tablete so systémom Android. Najnovšie informácie naznačujú, že Google bude čoskoro od výrobcov požadovať, aby vo svojich zariadeniach ponúkali ešte viac Google aplikácií.

Zatiaľ nie je zrejmé, ktoré aplikácie by mali byť súčasťou tohto balíčka 20 Google aplikácií. Dá sa predpokladať, že pôjde o súčasné tituly, ako Gmail, YouTube či Google Play. Pravdepodobne sa budú medzi týmito aplikáciami nachádzať aj Google Drive, Google Dokumenty/Tabuľky/Prezentácie a mnohé ďalšie. Podľa dostupných informácií bude internetový gigant vyžadovať od výrobcov aj také detaily, ako presné poradie aplikácií zobrazovaných v priečinku na pracovnej ploche, či dokonca presné umiestnenie vyhľadávacej lišty Google Search na pracovnej ploche.

google_apps

Tieto zmeny budú súčasťou ostatných podmienok pre použitie operačného systému Android na mobilnom zariadení, medzi ktoré patrí v súčasnosti nutnosť použiť najnovšiu verziu systému, garantovať aktualizáciu na novšiu verziu počas 18 mesiacov od predstavenia a mnohé ďalšie. Navýšenie počtu predinštalovaných Google aplikácií zrejme nepoteší mnohých fanúšikov, ktorí nemajú radi množstvo zbytočných titulov v nových zariadeniach. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si užívatelia radi inštalujú alternatívne ROM, v ktorých je množstvo predinštalovaných aplikácií znížené na minimum.

Zdroj: The Information via PhoneArena

27.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+