MojAndroid

Ak dnes človek hľadá nejaký GIF obrázok, prvou webstránkou, ktorú navštívi, je giphy.com. Ide rozhodne o najpopulárnejšiu (a možno aj najväčšiu) databázu GIF obrázkov na internete, ktorá má aj vlastnú mobilnú aplikáciu. V obchode Play sa však dnes objavil (a následne hneď aj zmizol) nový titul od tohto autora s názvom GIPHY Cam. Ide o jedinú aplikáciu, ktorú budete potrebovať na vytvorenie vlastného GIF-u pomocou fotoaparátu vášho zariadenia.

giphy188438109

Výsledný GIF obrázok z GIPHY Cam má rozlíšenie 320 x 320 pixelov.

Na vytvorenie GIF obrázku nepotrebujete nič, len svoje zariadenie. Nahráte si krátke video prednou alebo zadnou kamerou, aplikujete naň filter, doplníte rám a nejaký doplnok alebo nálepku a GIF je hotový. Priamo z aplikácie ho môžete zdieľať aj svojim priateľom, prípadne si ho iba uložiť do vášho zariadenia. Výhodou je aj možnosť exportovať GIF vo forme MP4 videa. Aplikáciu sme skúšali na Nexuse 6P a nemali sme s ňou žiadny problém, no niekoľko používateľov hlási, že im pri pokuse o export GIF-u zamrzol smartfón. Aj preto bola zrejme aplikácia stiahnutá z obchodu Play. Vy si ju však môžete nainštalovať cez APK súbor, ktorý si môžete stiahnuť z APKMirror.com.

GIPHY Cam.apk (73,64 MB)

Zdroj: AndroidPolice

4.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+