MojAndroid

Spoločnosť TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), ktorá patrí k najväčším špecializovaným výrobcom čipov bude začiatkom budúceho roka pripravená spustiť masovú výrobu procesorov novým 20 nm výrobným procesom. Najväčším prínosom, okrem menších rozmerov čipov sa stáva menšia spotreba energie a zvýšenie výkonu. Procesory založené na ARM architektúre získajú podľa informácií o 30 % vyšší výkon, pričom spotreba klesne o 25 %.

TSMC ARM 3 GHz

Dnešné najvýkonnejšie čipy, akými sú Qualcomm Snapdragon 800 alebo NVIDIA Tegra 4 sú vyrábané 28 nm výrobným procesom. Najvyššia taktovacia frekvencia je pritom 2,3 GHz pre jadro, no nový výrobný proces spoločnosti TSMC by umožnil navýšiť takt až na 3 GHz bez zvýšenia spotreby energie. Mobilné zariadenia v roku 2014 tak opäť získajú významné zvýšenie výkonu, čo sa svojim spôsobom stalo v poslednom čase trendom.

Zdroj: phonearena

10.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+