MojAndroid

Najnovší Android s číselným označením 4.0 Ice Cream Sandwich spôsobil rozruch v Android svete hneď po svojom vydaní. Okrem nového grafického prostredia priniesol aj niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré spôsobili, že najnovší Android by chcel vo svojom zariadení skoro každý a hneď. To je však kvôli rôznorodosti výrobcov zariadení s OS Android takmer nemožné, preto sa v dnešnej dobe stretávame stále so zariadeniami, ktorých softvér nesie označenie 2.x. Je ich dokonca najviac! Pre týchto ľudí a ich zariadenia tu máme dnes jednu veľmi zaujímavú aplikáciu, ktorá by mohla vymeniť ich aktuálnu galériu za tú z najnovšieho Androidu. Na svoje si však prídu aj užívatelia, ktorých zariadenie najnovší Android už má. Reč je o Gallery ICS.

Gallery ICS je bezplatná náhrada ICS galérie pre tých, ktorí si Ice Cream Sandwich zatiaľ (alebo vôbec) nemôžu užívať. Po stiahnutí tejto bezplatnej aplikácie získate plnohodnotnú galériu z Androidu ICS, ktorá okrem pekného grafického prostredia umožňuje využívať aj základné funkcie pre prácu s fotografiami. Fotografie môžete orezať, otočiť alebo prevrátiť a takisto pár dotykmi zdieľať na niektorú zo sociálnych sietí alebo nastaviť ako pozadie obrazovky či obrázok kontaktu. Rozšírené možnosti získajú používatelia, ktorí majú na svojom zariadení najnovší Android Ice Cream Sandwich. Tí okrem už spomínaných funkcií získajú aj funkciami nabitý editor fotografií. Tí si však nainštalujú túto galériu len vtedy, ak im niečo na tej vstavanej chýba alebo vadí.

      

Veľmi zaujímavou a oceniteľnou funkciou je aj možnosť triedenia obsahu galérie. Fotografie môžete triediť podľa albumov, lokality, času, ľudí na nich alebo podľa tagov, ktoré im môžete prideliť. To je neoceniteľná vlastnosť hlavne v prípade, že v množstve snímok hľadáte jednu, no neviete v ktorom albume sa nachádza. Celkovo sa nám funkcie tejto galérie veľmi páčia a pohyb v jej prostredí je naozaj plynulý a rýchly. Odporúčame ju všetkým, ktorí sú nespokojní s galériou vo svojom Androide alebo len chcú vyskúšať niečo nové. Gallery ICS stiahnete pomocou nášho widgetu nižšie z Google Play Store, samozrejme zadarmo. Dajte nám potom vedieť, či sa vám táto aplikácia páči.

Gallery ICS
Moblynx
Verzia Závisí od zariadenia (27. 4. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo
26.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+