MojAndroid

Samsung Galaxy Note III nebude disponovať optickou stabilizáciou fotoaparátu. Informovala o tom kórejská technologická stránka ETNews. Hoci Samsung v počiatkoch zvažoval použitie snímača s touto technológiou, nakoniec musel od nej upustiť z dôvodu problémov s dodávkami komponentov. Na trhu nie je veľa zariadení, ktoré ju podporujú. Najväčšie zastúpenie má medzi nimi fínska Nokia so zariadeniami Lumia, no nechýba ani v HTC One, či v novom LG G2. Je preto sklamaním, že sa v očakávanej novinke od Samsungu neobjaví. Táto má byť verejnosti predstavená už 4. septembra na výstave IFA v Berlíne.

Android_Duel_Galaxy S4_Galaxy SIII_6

Hlavným dôvodom, ako sme už aj v úvode spomínali, je nedostatočný počet komponentov. V súčasnosti dokážu OIS moduly fotoaparátov vyrábať len tri spoločnosti na svete a to tiež len v limitovanom množstve. Samsung si nemôže dovoliť dostať sa do problémov s dodávkami komponentov pre tak populárne zariadenie, akým Galaxy Note III nepochybne bude. Očakáva sa totižto, že sa ho predajú desiatky miliónov kusov, čo by v prípade použitia fotoaparátu s optickou stabilizáciou výrobcovia komponentov nezvládli.

Už v budúcom roku sa však očakáva zvýšenie produkcie tohto nedostatkového tovaru. To by malo zabezpečiť, že technológia pre stabilizáciu obrazu sa dostane aj do tých najpredávanejších smartfónov akými sú tie z radu Galaxy S. Očakáva sa, že v prítomnosť fotoaparátov s OIS a 16Mpix rozlíšením bude v roku 2014 už štandardom.

Zdroj: androidauthority

26.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+