MojAndroid

Naše mobily používame na viac ako len na telefonovanie. Fotíme a zdieľame naše fotografie, editujeme záznamy v našich kalendároch, informujeme našich priateľov aktualizovaním statusov, počúvame hudbu, posielame maily, posielame textové správy rodine a priateľom a používame naše smartfóny aby nás navigovali svetom. V mnohých ohľadoch, to čo robíme na mobiloch sa zobrazuje v našich skutočných životoch-koho poznáme, čo robíme a kam ideme. Friday je aplikácia od Dexetra, ktorá vám pomôže zozbierať všetky tieto “mobilné” momenty. Citujem spoluzakladateľa Dexetry ” Pomáhame ľuďom pamätať si svoje životy”.

Friday indexuje a zbiera väčšinu dostupných dát vo vašom telefóne. To zahŕňa vaše hovory, textové správy, emaily, hudbu, životnosť batérie, udalosti v kalendári, fotografie, polohu a používa tieto informácie pre vytvorenie mapy vášho života.

Môžete ho použiť na nahliadnutie do predchádzajúceho dňa alebo sa môžete aplikácie spýtať otázky kde ste boli a čo ste robili. Povedzme, že si chcete prezrieť konkrétne fotografie z prechádzky po parku, pri ktorej ste počúvali Adele-zadáte “fotky z parku pri počúvaní Adele” a Friday ich pre vás nájde. Dá sa povedať, že Friday indexuje vaše aktivity a vytvára súkromný vyhľadávač.

Aplikácia taktiež analyzuje váš život, sleduje aktivity, miesta a udalosti. Komu voláte najčastejšie? Kde najviac trávite svoj čas? Friday vám to povie.

Aplikácia je zatiaľ dostupná iba pre alfa testerov. Do budúcnosti je priorita spustiť cloud synchronizáciu, ktorá umožní ľuďom pristupovať a vyhľadávať ich mobilné footprinty odkiaľkoľvek. V príprave je aj funkcia “inteligentného navrhovania”, ktorá by mala rozpoznať zvyky v správaní a na základe nich vás napríklad upozorniť na to že sa nenachádzate v danom čase na mieste kde obyčajne bývate a podobné situácie.

Aplikácia Friday je zaujímavým nápadom jej autorov ako si zachovať svoje zážitky na jednom mieste. Bude to ale bezpečné? Ako sa vám pozdáva forma takéhoto kompletizovania vašich spomienok?

Zdroj: mashable.com

27.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+