MojAndroid

O flexibilných displejoch od Samsungu sme už v tomto roku počuli niekoľkokrát a dnes sa nám pripomínajú znova. Kwon Oh-Hyun, viceprezident Samsung Electronics, pre zahraničný portál KoreaTimes.co.kr povedal, že spoločnosť zaznamenáva veľký dopyt po flexibilných displejoch OLED a zároveň informoval o tom, že od polovice roka plánujú začať z ich sériovou výrobou. Do konca roka ich majú vyrobiť viac ako 960.000.

Jedným z možných zákazníkov a odberateľov nových flexibilných displejov by mohol byť aj Apple. Nepotvrdené informácie totiž hovoria o tom, že práve táto spoločnosť by mohla tieto displeje využívať pri výrobe nového smartfónu iPhone 5. Ide však len o špekuláciu, ktorá nie je potvrdená žiadnymi konkrétnymi dôkazmi. Nový typ displeja sa tak môže objaviť v akomkoľvek výrobku, no predpokladáme, že na smartfóny v tomto roku ešte nedôjde. Predsa len, klasická konštrukcia s “pevným” displejom je medzi používateľmi veľmi populárna a prejsť ku “flexibilným telefónom” bude chcieť medzi výrobcami asi aj dávku odvahy a ďalšieho technologického vývoja. Predpokladáme preto, že do konca roka by sa na trhu mohli objaviť zaujímavé doplnky alebo iné technické vychytávky, ktoré budú flexibilné displeje využívať.

Osobne by som si vedel predstaviť náramok z farebného flexibilného displeja, ktorý by na zápästí informoval napríklad o zmeškaných hovoroch, SMS alebo o aktuálne prejdenej trase a spálených kalóriách v spolupráci s aplikáciou RunKeeper. Takéto zariadenie spolu s ďalšími funkciami vystihuje koncept telefónu Auki Smart Phone od dizajnéra Gwena Freda, ktorého obrázky môžete vidieť nižšie.

Hodinky, ktoré ponúkajú podobné funkcie nie sú ani v súčasnosti mimo realitu. Dnes sa dajú kúpiť napríklad Android hodinky i’m Color alebo Motorola MOTOACTV, ktoré by však pri použití flexibilných displejov, čo sa ovládania a dizajnu týka, boli oveľa atraktívnejšie.

Aké využitie by ste si pri flexibilných displejoch vedeli predstaviť vy? Myslíte si, že koncept akým je Auki Smart Phone by bol pre vás dosť atraktívny na to, aby ste si ho kupili? Vyjadrite svoj názor v diskusii.

Zdroj: designbuzz.com, androidauthority.com

15.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+