MojAndroid

V posledných mesiacoch sme mohli vidieť mnoho rôznych nabíjačiek, ktoré umožňovali nabíjať naše mobilné zariadenia rôznymi spôsobmi – pri bicyklovaní, kráčaní, využitím solárnej energie alebo ohňa. Celkom zaujímavý prístup však priniesol nový startup a zariadenie FlameStower, ktoré skúša svoje šťastie na populárnej platforme pre davové financovanie Kickstarter, kde sa snaží získať potrebné finančné zázemie pre zahájenie výroby.

Už v minulosti sme sa stretli s podobných riešením Biolite CampStove, ktoré rovnako ako FlameStower využíva energiu ohňa na generovanie elektrickej energie. Toto zariadenie bolo však pomerne robustné a nebolo také jednoduché ako spomínaná novinka. FlameStower využíva termoelektrický generátor na výrobu elektrickej energie pomocou rozdielu teplôt. Na to však budete potrebovať 3 elementy – oheň, teplo a samozrejme vzduch. Kovovú platňu v prednej časti zariadenia vložíte do otvoreného ohňa, aby sa zahrievala. Vo vrchnej časti je umiestnená skladacia nádržka na vodu, ktorú naplníte, aby sa platňa chladila. Takýto systém dokáže podľa autorov generovať maximálny výstupný výkon 3 W a priemerný výstup 2 W. Pri minútovom nabíjaní smartfónu vraj získame 2-4 minúty hovoru.

flamestower

FlameStower je naozaj zaujímavým riešením, ktoré je vhodné pre všetkých ľudí, ktorí často navštevujú prírodu a púšťajú sa aj do dlhších a náročnejších túr. Takto by si mohli v pohodlí nabiť svoje batérie v smartfónoch, svietidlách, GPS zariadenia alebo inú elektroniku, ktorá im môže zachrániť život v extrémnych prípadoch. Na stránkach Kickstarter požadujú autori minimálnu čiastku 15 000 dolárov, ktorá im pomôže zahájiť výrobu. Za krátky čas už vyzbierali viac než polovicu a vyzerá to, že sa produkt naozaj dostane do maloobchodnej siete. Momentálne si ho môžete kúpiť v predpredaji za 70 dolárov (plus poštovné 10 dolárov), pričom doraziť by mal niekedy v decembri. Viac informácii na stránkach projektu.

26.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+