MojAndroid

Sociálna sieť Facebook predstavila možnosť vysielania živého videa priamo na sociálnej sieti už pred nejakým časom. Až doteraz bola ale táto funkcia pomerne obmedzená a užívať si ju mohli iba celebrity, stránky s overeným profilom a používatelia v USA. Teraz sa ale Facebook rozhodol, že funkciu prinesie pre všetkých používateľov po celom svete, a tak si čoskoro budete môcť vyskúšať živé video aj vy.

Aktualizácia pre mobilnú aplikáciu na platforme iOS už začala byť uvoľňovaná a už sa aj našlo niekoľko vysielaní používateľov z Veľkej Británie, Nemecka, Brazílie a Južnej Afriky. Ide tak o pomerne širokú oblasť a je veľmi pravdepodobné, že ďalšie štáty budú postupne pribúdať. My sme novinku ešte nespozorovali, no ak sa objaví, budete o tom informovaní notifikáciou na sociálnej sieti a v možnostiach aktualizovania statusu sa objaví nová možnosť vysielania živého videa. Následne budete mať možnosť vybrať cieľové publikom a pridať popis k vysielaniu. Facebook uvádza, že aktualizácia pre iOS aplikáciu by mala byť pre všetkých dostupná už v najbližších týždňoch, no zatiaľ ešte nevieme, kedy ju uvidíme aj na Androide.

Zdroj: engadget

18.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+