MojAndroid

Ak vlastníte smartfón, je veľmi pravdepodobné, že ním aj fotografujete. Najmä vlajkové lode dnes ponúkajú skutočne výborné fotoaparáty, ktoré mnohým bežným používateľom stačia. Čo ale robiť vtedy, keď chcete fotografie ešte nejako vylepšiť? Môžete na to použiť tú správnu aplikáciu, ale môžete ísť na to aj z úplne opačného konca. Na mysli máme zaujímavé externé objektívy, ktoré nájdete aj v Čínskom obchode Everbuying.

3 in 1 Clip Camera Lens

Tak, ako pri väčších fotoaparátoch s výmennými objektívmi, aj tu platí, že k dispozícii je viac variánt. Preto je vhodné vyskúšať hneď niekoľko objektívov súčasne. V rámci tohto produktu dostanete hneď tri zaujímavé objektívy – Fish Eye objektív so zorným poľom 180°, ktorý zachytí skutočne všetko. Klasický širokouhlý objektív s 0,65-násobným priblížením pomôže napríklad pri zachytávaní krajiniek a Macro objektív zasa ponúka 10-násobné zväčšenie. To všetko môže byť vaše iba za 6,62 EUR, takže ide o naozaj výhodnú ponuku.

201412031910201965

235° Super Fish Eye Lens

Ak chcete skutočne zaujímavý Fish Eye objektív, určite by ste nemali prehliadnuť tento produkt. So zorným poľom až 235° toho zachytíte veľmi veľa a možno aj viac, ako si viete predstaviť. Vďaka šikovnému systému šošovku uchytíte na väčšinu zariadení. K objektívu dostanete aj špeciálny kryt a užitočné puzdro, ktoré ochráni šošovku a príslušenstvo k nej na cestách. Znovu ide o extrémne dostupné zariadenie s cenou iba 5,01 EUR, takže vyskúšať ho môžete bez obáv.

201507131724528200

Micro Lens 100x Optical Zoom

Z celkom opačného spektra je šošovka, ktorá z vášho zariadenia spraví mikroskop. Tento objektív s až 100-násobným priblížením a aktívnym prisvetlením síce nenahradí plnohodnotný mikroskop, no v niektorých situáciách môže ísť o veľmi zaujímavý kúsok príslušenstva. Ocenia ho napríklad rôzni zberatelia či vedci, ktorí takto budú mať jednoduchý mikroskop vždy pri sebe. Výhodou je, samozrejme, aj to, že môžete takto zhotovovať zaujímavé fotografie a prostredníctvom smartfónu ich ihneď zdieľať. Aj k tomuto objektívu dostanete ochranné puzdro a s cenou 8,05 EUR ide znovu o veľmi dostupný kúsok príslušenstva.

201412121141405686

8x Telephoto Lens

Tentokrát už nejde o taký extrémny objektív ako v predchádzajúcim prípade. Objektív s 8-násobným priblížením ale určite oceníte. Drvivá väčšina všetkých smartfónov totiž obsahuje iba digitálny zoom, no s týmto objektívom sa výrazne priblížite k vzdialenejším objektom. Pripojenie k smartfónu je znovu úplne klasické špeciálnou svorkou a šošovku upevníte na smartfóny s hrúbkou 55 – 85 mm. Objektív stojí iba 7,15 EUR, no zároveň môže výrazne zlepšiť používanie fotoaparátu na vašom smartfóne.

201504131715262477

icanany RK-Lens1

V tomto balíčku dostanete znovu tri objektívy, čo je v tejto cenovej kategórii skutočne skvelé. Oceníte Fish Eye objektív so zorným poľom 180 °. Širokouhlý objektív s 0,4-násobným priblížením bude zasa vhodný na zachytávanie krajiniek alebo fotografovanie v stiesnených priestoroch. S makro objektívom zasa odfotografujete aj tie najmenšie detaily menších objektov, ktoré so smartfónmi fotíme pomerne často. Princíp pripevnenia k smartfónu je trochu iný, no použitie by malo byť stále veľmi jednoduché a intuitívne. Cena tohto balíčka je iba 4,29 EUR, takže znovu nejde o veľkú investíciu.

1451446904196830

11.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+