MojAndroid

Výstava Expo 2020 je v plnom prúde a v jednom z pavilónov svoje vynálezy vystavuje aj Slovensko. Delegácia na čele s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom, ktorá do Dubaja vycestovala, má však problém. Na známom serveri Ulož.to sa objavil nezaheslovaný archív s kópiami pasov posádky. Podľa portálu TVnoviny.sk bol súbor dostupný na stiahnutie niekoľko dní.

Expo 2020 únik pasov
Zdroj: facebook.com/nekrmtenasodpadom

Uniklo celkovo 60 cestovných dokladov posádky na Expo 2020. Viditeľné boli všetky citlivé údaje

Archív bol odstránený krátko po tom, čo facebooková stránka Nekŕmte nás odpadom upozornila na jeho existenciu. Informácia však okamžite vzbudila rozruch a na sociálnych sieťach sa rýchlo rozšírila. Zatiaľ nie je jasné, kto a prečo súbor zverejnil ani to, koľko ľudí si ho stiahlo. Hovorkyňa Ministerstva hospodárstva Katarína Matejková uviedla, že rezort momentálne celú situáciu prešetruje.

Archív údajne neobsahoval cestovné doklady všetkých cestujúcich. Celkovo ich však podľa dostupných informácií bolo 60. Na zverejnených kópiách dokladov boli viditeľné všetky citlivé údaje poškodených členov posádky, vrátane čísla pasu, rodného čísla, aj podpisu.

Únik okrem ministra hospodárstva zasiahol aj jeho dcéru, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu či poslanca za SaS Jozefa Viskupiča. Cesty sa okrem ďalších štátnych zamestnancov zúčastnili aj podnikatelia či novinári.

Náš tip
Ceny sa budú zaokrúhľovať. Ako nový zákon ovplyvní mobilné platby?
5.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+