MojAndroid

Zdá sa, že Google má mierne problémy so systémom, keďže vývojári z celej Európy hlásia sťažnosti na oneskorené platby spoločnosti Google pre vývojárov z Android Marketu, po novom Google Play Store. Zdá sa, že platby, ktoré boli uskutočnené, nie sú evidované v účtovníctve vývojárov a spoločnosť sa k celej situácia doposiaľ nevyjadrila.

Navyše, vývojári sťažujú aj na rapídne zníženie príjmov zo služby AdMob, ktorá je reklamným kanálom v aplikáciách. Vývojári hlásia až 70 percentný úbytok ziskov z tohto reklamného kanála. No zdá sa, že nie každého európskeho vývojára sa tento fakt musí dotýkať. Sťažujú sa vývojári hlavne z krajín západnej Európy najmä z Portugalska, Francúzska, Španielska, Holandska a vo Veľkej Británie.

Nemenovaný zdroj z vývojárskeho prostredia ozrejmil detaily pre portál Android Central: Vývojári sú obvykle vyplatení v nasledujúcom mesiaci medzi 5. a 7... …Väčšina ľudí kontaktovala Google, ale nikto sa nedočkal odpovede a dostal len automatické odpovede. Taktiež nie je dostupné žiadne vyjadrenie spoločnosti Google,“ dodal vývojár.

Mnohí vývojári sú doslova závislý na príjmoch z Google Play Store a predaja svojich aplikácií, pretože vývoj aplikácií je ich hlavná činnosť alebo sú pomerne značne od nej závislý. Taktiež je pre niektorých neakceptovateľné, že spoločnosť Google si berie zo ziskov až 30 percent všetkých platieb. Podľa podmienok služby je tento krok zo strany Goggle plne právne podložený, no zdá sa, že vývojári sa začínajú búriť a veľké zisky spoločnosti Google za možnosť predaja aplikácií by mohli niektorých znechutiť a následok by to mohlo mať na počet aplikácií v Google Play Store a následne aj pre celú platformu Android.

Zdroj: Reddit AndroidCentral Foto: Google Play Store

14.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+