MojAndroid

Cestujúci, ktorí letia do alebo z Európy, budú môcť naplno používať svoje mobilné zariadenia počas všetkých fáz letu. Rozhodla o tom Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA). Európske aerolinky môžu alebo nemusia povoliť používanie mobilných zariadení vo vlastných lietadlách, a to bez potreby prepnúť ich do leteckého režimu. Predtým ako tak však urobia musia preukázať, že ich lietadlá nie sú prevádzkou povolených zariadení ovplyvňované a nemajú vplyv na bezpečnosť letu. Doteraz bolo možné mobilné zariadenia používať len so zapnutým leteckým režimom.

Nové nariadenie teda cestujúcim umožní naplno používať smartfóny, tablety, notebooky a elektronické čítačky. Hlasové hovory sú však na palube lietadla zakázané, keďže by mohli rušiť ostatných cestujúcich. Vzhľadom na to, že vo veľkých výškach už pokrytie mobilnou sieťou chýba, tak pasažieri toto obmedzenie pocítia len minimálne. Na druhej strane, mobilný internet budú môcť využívať naplno až do straty signálu. Presné pravidlá používania mobilných zariadení si však nakoniec určia samotné aerolinky.

Zdroj: dailymail

29.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+