MojAndroid

Na internete sa musíme chrániť, a to platí v dnešnej dobe dvojnásobne. Aj preto vznikajú rôzne systémy, ktoré môžeme využiť na našu ochranu. Citlivé údaje sú veľkým lákadlom pre mnohých hackerov, ktorý na našej nešikovnosti môžu profitovať. Aj kvôli tomu vznikajú spoločnosti, ktoré sa svojou činnosťou starajú o to, aby naše údaje ostali v bezpečí.

Takouto spoločnosťou je aj slovenský ESET, ktorý patrí k najúspešnejším spoločnostiam v oblasti kybernetickej bezpečnosti na svete. Ponúka svojim zákazníkom hneď niekoľko možností ako sa ochrániť pred útočníkmi ale aj nechcenými únikmi dát. Po novom prichádza spoločnosť so špeciálnymi možnosťami predplatného ESET HOME Security, ktoré bude zastrešovať hneď niekoľko oblastí ochrany.

„ESET HOME Security ponúka viacvrstvové zabezpečenie s dôrazom na ochranu súkromia, vďaka čomu udržiava zariadenia a domácnosti našich zákazníkov v bezpečí. Našou komplexnou ochranou umožňujeme vyťažiť používateľom maximum z možností, ktoré im ponúka dnešný digitálny svet.“

Mária Trnková, Chief Marketing Officer, ESET

Základným prvkom nového ekosystému ochrany ESET HOME Security je platforma ESET HOME, ktorá prináša jednoduchú správu bezpečnostných riešení na všetkých chránených zariadeniach. Rozhranie ESET HOME umožňuje inštalovať produkty ESET na chránené zariadenia, kontrolovať stav ich zabezpečenia, spravovať nástroje ako Parental Control, Password Manager či VPN a manažovať predplatné. Platforma je k dispozícii pre počítačové operačné systémy Windows a macOS vo forme webového portálu a pre mobilné operačné systémy Android a iOS aj vo forme aplikácie.

V novej ponuke tak nájdeme tri úrovne predplatného, ktoré sa od seba líšia cenou aj okruhom poskytovaných služieb. Prvou je ESET HOME Security vo verzii Essential, nasleduje Premium a najviac služieb zastrešuje verzia Ultimate.

ESET HOME Security Essential

Predstavuje základnú úroveň predplatného vrátane vylepšeného moderného zabezpečenia koncových zariadení a viacvrstvovej ochrany. Okrem toho však obsahuje aj ďalšie nástroje ako Ochrana pri online platbách a prehliadaní alebo Strážca siete, ktorý slúži najmä na zabezpečenie routera.

Vylepšená funkcia ochrany prehliadača (kompatibilná s prehliadačmi Chrome, Edge a Firefox) poskytuje nové rozšírenie Čistenie prehliadača, prostredníctvom ktorého môžete pravidelne alebo manuálne čistiť súbory cookie, históriu a mnoho iných informácií v prehliadači.

ESET HOME Security Premium

Toto predplatné je akousi nadstavbou predchádzajúcej verzie. Pridáva funkcie ako nástroj Password Manager, ktorý uchováva a chráni súkromné údaje a heslá pred odcudzením. Zahŕňa aj funkciu automatického dopĺňania, ktorá dokáže používateľom ušetriť čas. Ďalej tu nájdeme aj službu Secure Data, ktorá prostredníctvom šifrovania dát chráni naše súkromie aj pri vymeniteľných médiách či súboroch. Pri strate alebo odcudzení napríklad takého notebooku či USB kľúča ostanú údaje v bezpečí, no rovnako tak zabezpečí aj bezpečný prenos a zdieľanie údajov.

ESET HOME Security Ultimate

Ide o najvyššiu verziu v rámci digitálnej ochrany, ktorú spoločnosť ESET ponúka. V ponuke sa nachádza funkcia Čistenie metadát, ktorá odstráni metadáda z nahrávaných obrázkov do prehliadačov. Okrem predchádzajúcich funkcií predplatných Essential a Premium ponúka Ultimate navyše aj úplne novú službu VPN. Tá prináša používateľom možnosť používania internetu pomocou súkromného sieťového pripojenia. To zaručuje ochranu pri používaní verejných Wi-Fi sietí spolu so zákazom zaznamenávania dát s cieľom sťažiť sledovanie.

Služba VPN využíva šifrovanie dát a umožňuje používateľom pristupovať na webové stránky vo viac ako 60 krajinách sveta. Využijete to napríklad aj pri sledovaní filmov a seriálov na platformách ako Netflix, ktoré však u nás z určitých dôvodov nie sú dostupné. V počítačovej verzii sa navyše nachádza aj ochrana pred DNS únikmi, proxy brána pre iné zariadenia, firewall a rozdelené tunelovanie.

V ESET-e majú bezpečnosť používateľov na prvom mieste a vedia, že mimoriadne dôležitá je ochrana zariadení. ESET HOME Security tak nastavuje nové štandardy ochrany používateľov pri používaní rôznych typov zariadení. Ostáva im už len vybrať si to správne predplatné s prislúchajúcou výškou zabezpečenia.

20.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+