MojAndroid

Bezpečnostná aplikácia Eset Mobile Security je dostupná už aj na Google Play Store. Informovala o tom spoločnosť Eset prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Aplikácia, ktorá má ochrániť váš mobilný telefón pred bezpečnostnými hrozbami, bola doteraz k dispozícii len prostredníctvom oficiálnej stránky spoločnosti. Teraz si ju môžu prípadní záujemcovia stiahnuť aj priamo z Google Play. Ak ste však očakávali nákup licencií prostredníctvom Google Play, budeme vás musieť sklamať. Stále ide totiž len o trial verziu, ktorú musíte po 30 dňoch aktivovať prostredníctvom zakúpeného aktivačného kódu. Využiť môžete nákup licencií priamo z aplikácie alebo webových stránok spoločnosti.

Cenník Eset Mobile Security

Eset Mobile Security ponúka v plnej verzii niekoľko zaujímavých funkcií. Okrem toho, že sa môžete spoľahnúť na plne profesionálne riešenie založené na dlhoročných skúsenostiach z informačnej bezpečnosti, získate zakúpením licencie aj  nasledovné výhody:

  • Ochrana pred hrozbami – Všetky aplikácie, súbory, priečinky a pamäťové karty SD, vrátane skrytých súborov a procesov, sú nepretržite skenované a chránené pred najnovšími hrozbami.
  • SMS/MMS Antispam – Umožňuje definovať dôveryhodné kontakty pomocou vlastných blacklistov a whitelistov alebo jednoducho blokovať správy z neznámych čísel.
  • Blokovanie hovorov – Blokovanie hovorov v oboch smeroch, umožňuje rodičom účinne kontrolovať, s kým komunikujú ich deti.
  • Bezpečnostný audit s integrovaným Správcom úloh – Aktuálne informácie o všetkých dôležitých funkciách telefónu, vrátane životnosti batérie, voľného úložného priestoru, spustených procesov, Bluetooth pripojení a viditeľnosti zariadenia. Umožňuje prijať okamžité opatrenia na zníženie bezpečnostného rizika.

Ochrana dát pred zneužitím

ESET Anti-Theft je systém nástrojov, vďaka ktorým môžete jednoducho a účinne predísť strate vašich dôležitých dát, alebo ich zneužitiu.

  • SIM Matching – Ak niekto vloží do telefónu neznámu SIM kartu, váš dôveryhodný kontakt (Trusted Friend) obdrží správu s telefónnym číslom a IMEI danej karty, vďaka čomu môžete zistiť identitu páchateľa.
  • Vzdialené zablokovanie – Vzdialené zablokovanie telefónu zabezpečuje ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom v telefóne.
  • Lokalizácia cez GPS – Umožňuje lokalizovať stratený alebo ukradnutý telefón použitím príkazu na diaľku.
  • Mazanie na diaľku – Táto funkcia, ako posledná možnosť ochrany súkromia, umožňuje pomocou príkazu v SMS na diaľku vymazať všetky údaje uložené v telefóne, vrátane všetkých kontaktov, správ a údajov na pamäťových kartách.

 

ESET Mobile Security
ESET
Verzia 1.1.527.754 (26. 4. 2012)
Veľkosť 3,2 MB
2.0.1+

Zadarmo
2.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+