MojAndroid

Podľa najnovších informácií Eric Smidth, predseda predstavenstva spoločnosti Google, plánuje v priebehu budúceho roka predať 3.2 miliónov akcií. Svoj  podiel v internetovom podniku zníži o viac než 40 percent. Google vo svojom vyjadrení označila Schmidtovú činnosť ako “rutinnú diverzifikáciu aktív”. Podľa piatkového uzatvorenia burzy na hodnote 785 dolárov za akciu získa 2,5 miliardy amerických dolárov.

Eric Schmidt

Vyhlásenie spoločnosti Google ďalej uvádza, že podľa vopred dohodnutého obchodného plánu môže Eric predať raz do roka časť svojich akcií ako súčasť spomínanej dlhodobej stratégie diverzifikácie aktív. K 31. decembru 2012 vlastnil Schmidt 7.6 milióna akcií, teda 2.3 % spoločnosti Google a približne 8.2 percentné hlasovacie právo. Ak ak sa mu podarí predať všetkých 3.2 miliónov akcií, stratí tak 42 % svojho podielu. No s 1.3 % podielom spoločnosti určite nezostane na holičkách. Nieje to po prvý krát, čo Eric Schmidt predáva časť svojich akcií. V predchádzajúcom roku predal 1,8 millióna akcií v celkovej hodnote 1,2 miliardy dolárov. Google neskôr ubezpečoval, že jeho rola ostane nezmenená.

Zdroj: techradar

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+